קשיים במערכות יחסים

את רוצה מערכת יחסים אבל מתקשה ליצור אותה או אולי מתקשה לשמר אותה לאורך זמן. אולי בעומק את לא באמת מאמינה שאת יכולה להיות נאהבת, יכולה להיחשף, יכולה לבטוח ולא להיפגע. ואיכשהו כשאת כבר בתוך קשר את מבינה שלמרות שהיית בטוחה שהפעם בחרת אחרת, את מגלה שאת באותו המצב, עם אותם הקשיים, אותם הפחדים, אותה החוויה.

 

אתה מוצא את עצמך מנהל קשרים עם אנשים אבל בסופו של יום מרגיש בודד. עם אף אחד מהם אתה לא מצליח לדבר באמת, לא מרגיש שיכול לשתף אותו במה שקורה לך, בהתלבטויות שלך, במה שאתה מרגיש. אתה רוצה שיראו אותך באמת, את מי שאתה, להרגיש שיש לך מקום.

 

לא פעם אנחנו מוצאים את עצמינו חוזרים על בחירות, מאמינים שהפעם אנו מצליחים לעשות אחרת, אבל לבסוף מבינים שאנחנו בדיוק באותו המקום, באותו הקושי, כמו מעגל קסמים שאנו לא מוצאים את הדרך ממנו החוצה. במקרים אחרים אנו לא מצליחים לייצר אינטימיות (בין אם חברית, בין אם רומנטית) עמוקה ואמתית. אולי אנחנו מפחדים להיפגע, אולי אנחנו פשוט לא יודעים איך להתקרב.

בטיפול אנו מנסים להבין את הדינמיקה הרגשית המביאה אותנו לבחירות ולמצבים האלה. אני מאמינה בטיפול אשר בוחן את הקשיים של האדם בכנות ואומץ וללא שיפוטיות. אני מאמינה שטיפול כזה מאפשר לבחון את העבר וההווה שלנו במבט מחודש, יוצר מודעות ומאפשר תובנות באשר לקשיינו, וכך מאפשר צמיחה, קבלה ושינוי המשפיעים על איכות חיינו.​​

Holding Hands