התהליך הטיפולי

מהו טיפול פסיכולוגי

טיפול פסיכולוגי נעשה באמצעות שיחה. עם זאת, זוהי שיחה שאינה דומה לשיחה שנעשית בכל מקום אחר; זוהי אינה שיחה בין חברים. זוהי שיחה דיסקרטית שבה יש מקום לכל חלק מעולמך- רגשות, מחשבות, חלומות, קשיים והרהורים- כולם לגיטימיים ולכולם יש מקום. בעזרתם אנו מבינים לעומק את האופן שבו את/ה חווה את העולם, את היחסים עם אנשים אחרים וגם את התשתית הלא מודעת של האופן שבו את/ה פועל בעולם. לפעמים אנו מבינים זאת דרך שיח על העבר והילדות, לעיתים דרך השיח על מה שקורה בימים אלה, במציאות שלך, ולעיתים דרך הקשר הטיפולי. כך, הבנה מצטרפת להבנה, ואיתן מתאפשר מרחב גדול יותר לבחירה המשפיע על הרווחה הנפשית ואיכות החיים.

פניה לטיפול

פניה לטיפול היא הרבה פעמים סיטואציה מורכבת, לפעמים אפילו מלחיצה. גם כשאנו מרגישים בשלים להיכנס לתוך התהליך או מרגישים את הדחיפות לכך, מבינים שאנו לא מוכנים יותר להמשיך עם הקיים, הפניה עצמה עלולה להרתיע. זה בהחלט טבעי.

הבחירה לפנות לטיפול היא אקט של לקיחת אחריות ושל אומץ בעיני. יש בה הבנה כי מה שמתרחש בחיים שלנו ובתוכנו קשה מידי, שאנו לא יכולים לעשות את השינוי הזה לבד ולכן זקוקים לאיש מקצוע להכוונה ועזרה מקצועית. 

הפגישות הראשונות

לרגע נדמיין שהתקשרת וקבענו ועכשיו חששות מהולות בציפייה בוודאי מציפות אותך. וכשמגיע זמן הפגישה סביר שיעלו תהיות "איך אוכל לספר לאדם זר את כל המחשבות והרגשות שלי?".

אני אעזור לך. בשתיים- שלוש פגישות הראשונות אשאל שאלות דרכן אנסה להבין לעומק את הסיבה שהביאה אותך לטיפול וגם ללמוד על הרקע שלך- על הילדות שחווית ועל האדם שאת/ה היום. פגישות אלה הן גם הזדמנות מצוינת עבורך לבחון עד כמה נוח לך איתי ועם התהליך.

רוית חיון- שושן, פסיכולוגית קלינית מומחית

054-3978153